Náš čokoládový svet

Každodenná práca s čokoládou nás napĺňa a robí šťastnými

Je to už nejaká doba, od kedy si pamätám, že naša rodina začala pracovať v oblasti ručne vyrábaného potravinárskeho priemyslu s ktorým sme spätým už štvrťstoročie. Plynutím hodín, dní ale aj rokov, ktorý sme do našej práce vložili, zaplnil veľkú časť nášho života. Podnikanie, obzvlášť s potravinami, je veľmi krehká vec, a preto sme ho aj my museli zatraktívniť, pretransformovať a prispôsobiť na iné druhy produkcie, čím sa začala naša prvá cesta k čokoláde. Všetko to vzniklo tým, že sa naše myšlienky a skúsenosti v tej dobe uberali úplne iným smerom ako bola výroba čokoládových produktov. Pôvodne to malo svoj opodstatnený dôvod, pretože nápad s ručne vyrábanou čokoládou sa začal v roku 2008, keď sme potrebovali vymyslieť nový produkt pre našich zákazníkov.

Začiatky neboli jednoduché a začali sme s produkciou čajového pečiva, chutných plnených rolád k sviatočným stolom a popri tom sme v malom rozsahu dopĺňali našu ponuku, o skromné a obmedzené množstvo ručne maľovaných čokoládových figúrok. Vtedy sme však ešte netušili, že časom sa záujem o čajové pečivo vytratí a prestane byť pre ľudí neobvyklým. V našej spoločnosti tak nastala menšia kríza, ktorá nás posúvala o krok bližšie k inovatívnym nápadom a novým jedinečným výrobkom.

Bolo sa treba rozhodnúť, ako pokračovať ďalej. A my sme sa rozhodli. Od tej doby sa naša firma začala orientovať na výrobu ručne vyrábaných čokoládových praliniek, figúrok a ručne vyrábanej čokoládovej reklamy z pravej kvalitnej belgickej čokolády.

V priebehu roku 2011 sme založili novú spoločnosť s názvom Chocolate Patrik s.r.o., ktorej hlavnou myšlienkou je vytvárať nové a kreatívne nápady v čokoládovom svete. Naše produkty sa snažíme posúvať vždy do neznáma, aby sme dokázali uspokojiť všetky potreby a nároky svojich zákazníkov, taktiež aj nových potenciálnych klientov. Cieľom je aj naďalej rozvíjať svoje skúsenosti v oblasti vývoja a produkcie ručne vyrábaných čokoládových produktov a ich personalizácie.  Po 9 rokoch pôsobenia v tomto odvetví sme sa odhodlali k ďalším inováciám a zaobstarali sme si stroje na výrobu vlastnej čokolády.

Aby sme naše čokoládové produkty obohatili o jedinečnosť a prinášali nové chute, tak v dnešnej dobe u nás spracúvame kvalitné ekvádorské kakaové bôby a hotovú čokoládu pridávame do našich nových produktov. Dnes vám vieme povedať, že sme jedným z vyhľadávaných rodinných výrobcov ručne vyrábaných čokoládových produktov z pravej belgickej čokolády na Slovensku, ktorý vám dokáže vytvoriť personalizovaný obal vybraných čokoládových produktov.

Naše portfólio sa dlhodobo napĺňa rôznorodými príchuťami praliniek, jedinečnými tvarmi a prírodnými farbami, medzi ktorými sa stretnete so 4 druhmi svetových čokolád, ktoré u nás tečú kohútikom. V produkcii výroby našich produktov nám vypomáhajú aj občania so zdravotným postihnutím v našej vybudovanej chránenej dielni a dopĺňame tým náš segment o kvalitnú a odbornú ručnú prácu s čokoládovými produktmi a kreatívnym obalovým materiálom.

Každý jeden kus čokolády, ktorý bol u nás vyrobený prešiel dlhý kus cesty a niekoľkými rukami, pokiaľ sa dostal k vám ako hotový čokoládový produkt.

hand made with love #chocolatepatrik